გაკვეთილის მთავარი თემა
|
What is ecology. Save the environment.
|
ინტეგრირებული საგნები,
მასწავლებლის /ების
სახელი, გვარი
|
ინგლისური ენა მაია
თურმანიძე
|
სწავლების საფეხური
|
მე-9 კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
25 მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა /აქტუალობა
|
მოსწავლეები გაეცნობიან ეკოლოგიურ პრობლემებს და შეეცდებიან ჩამოაყალიბონ საკუთარი მოსაზრებები ეკოლოგიური კატასტროფების თავიდან ასაცილებლად.
|
გაკვეთილის მიზნები დაშედეგები
|
მოსწავლეები უნდა მიხვდნენ,იგრძნონ განიცადონ:
გაკვეთილზე გამოყენებული აქტივაციები მიზნის მისაღწევად:
წარმოდგენილი აქტივაციების საშუალებით მოსწავლეს გამოუმუშავდება:
|
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლეებს უნდა გააჩნდეთ ინგლისური ლექსიკის საფეხურისთვის შესაფერისი მარაგი,უნდა იცოდნენ პირობითი წინადადებები, დროის ზმნიზედები, რთული თანწყობილი და რთული ქვეწყობილი წინადადებები
|
გაკვეთილის მსვლელობა /საკლასო მენეჯმენტი
|
გაკვეთილი იწყება სიის ამოკითხვით.
A ფაზა.
მოსწავლეებს პროექტორზე ვაჩვენებ რამოდენიმე სურათს, სადაც დაბინძურებული ბუნების ხედებია ნაჩვენები. ვთხოვ (ძველ ცოდნაზე დაყრდნობით) აღწერონ სურათები, გამოიყენონ რაც შეიძლება მეტი ეკოლოგიური ტერმინი სურათების ასაღწერად.
B ფაზა.
C ფაზა.
შემაჯამებელი დისკუსია:
მოსწავლეებს ვყოფ 3 ჯგუფად, ვსვავ კომპიუტერთან და ვთხოვ მოიფიქრონ რომელი ეკოლოგიური პრობლემებია ყველაზე მწვავე და სასწრაფოდ გადასაწყვეტი საქართველოში,ასევე მოიძიონ შესაბამისი ინფორმაცია და ფოტო მასალა. რამოდენიმე წუთის შემდეგ მოსწავლეები იწყებენ საუბარს, ასახელებენ იმ პრობლემებს რომლებიც ძალიან მწვავედ დგას და მოითხოვს სასწრაფოდ გადაჭრას, ასევე წარმოადგენენ ინტერნეტში მოძიებულ მასალას.
საშინაო დავალება:
|
შეფასების საგანი დაპროცედურები
|
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
სახელმძღვანელო, კომპიუტერები, მარკერები, დაფა, პროექტორი, ინტერნეტში მოძიებული მასალა
|
https://drive.google.com/open?id=0B-DUFoqTrS28ZG1obGhvVTIwMmc&authuser=0
Комментариев нет:
Отправить комментарий